Visiems gyvenant šiame skaitmeniniame amžiuje pasitaiko atvejų, kai reikalinga recover files after format dėl to, kad duomenys tiesiog kažkur dingsta. Tuo momentu, kai būna svarbu memory card recovery, mes negalvojame apie tai, kodėl mūsų failai dingo ir kaip reikėtų kitą kartą juos išsaugoti. Svarbiausia tampa vienas dalykas – kad tik pavyktų susigrąžinti senąją informaciją. Kartais tai pavyksta lengvai, kartais nepavyksta išvis. Ir visgi, geriausias būdas įveikti problemą visada yra tiesiog pasistengti jos išvengti. Šiuo atveju – jūsų duomenų dingimo. Tad kaip gi padaryti, kad jūsų duomenys ilgiau išliktų išsaugoti, o gal ir apskritai nedingtų?
Kopijuokite duomenis
Geriausiai pasiteisinantis būdas, norint ilgiau išlaikyti duomenis, yra papildomų kopijų kūrimas. Tai jums neturėtų sukelti didelio finansinio diskomforto. Tarkime, jeigu norėtumėte nusikopijuoti popierinę knygą, jums tai ir kainuotų (lapų kopijavimas, rašalas, popierius, įrišimas), ir užimtų daug laiko (kol tai bus atlikta), bei daug vietos (fizinis daikto laikymo aspektas). Tačiau, jeigu jūs kopijuojate duomenis tiesiog skaitmeniniu pavidalu, tai trunka tik kelias akimirkas, kainuoja daug mažiau arba nieko nekainuoja (priklauso nuo to, į kokią, mokamą ar nemokamą, laikmeną duomenis keliate), ir visiškai neužima vietos. Vietą gali užimti tik, pvz., kietasis išorinis diskas arba mažesnė nei degtukų dėžutė kortelė. Taigi, tai labai patogus būdas saugoti duomenis. Kuo daugiau kopijų skirtingose laikmenose padarysite, tuo labiau apsaugosite savo duomenis nuo galimo išsitrynimo. Rekomenduojama rinktis internetinę duomenų talpyklą (Google Drive, DropBox ir kt.), taip pat kelias išorines laikymo priemones (kietąjį išorinį diską, USB lazdelę, CD ir kt.).
Įvertinkite laikmenų būklę
Tačiau jeigu mes pasidėsime nukopijuotą knygą į kokį nors šiukšlyną ar įmesime įdegantį namą, tai ta kopija nebus labai saugi. Lygiai taip ir tada, kai kopijuojame duomenis, mes turime užtikrinti gerą duomenų saugyklos būklę. Pavyzdžiui, jeigu internetinės talpyklos slaptažodį žinote tik jūs, tada viskas gerai. Bet jeigu prisijungimus turi dar, tarkime, visa šeima ar įmonė, ir jie bet kada gali netyčia ar tyčia duomenis ištrinti, tai klausimas, ar jie tikrai saugūs. Taip pat reikia įsitikinti, kad ir išoriniai duomenų laikymo įrenginiai yra pakankamai geros būklės.
Nelaukite paskutinės akimirkos, kopijuokite savo duomenis iškart, kai pamatysite, kad jau padarėte tiek, kiek būtų gaila prarasti. Pasitaiko, kad žmonės duomenis nori perrašyti į talpyklą tik tada, kai jau bus nudirbtas visas darbas. Nenuostabu, kad vėliau dingsta pusė parašyto magistrinio, sukurto filmuko ar neapipavidalintos vestuvių nuotraukos.
Jeigu turi firm1, tai labai gerai informacij1 laikyti debesyje arba google drive, bet jeigu nori valdyti rimtesnes sistemas, tai to tiesiog nebepakanka. Jeigu tvarkai tiekimo grandinę ar sandėliavimo sistemą, tai labai padeda mobilios aplikacijos. Tiek darbdavys, tiek darbuotojas gali matyti ir reguliuoti viską per app, o informacija greitai suvaikščioja ir išsisaugoja toje aplinkoje.
http://www.terrait.lt/mobilios-aplikacijos
„Jeigu turi firm1, tai labai gerai informacij1 laikyti debesyje arba google drive, bet jeigu nori valdyti rimtesnes sistemas, tai to tiesiog nebepakanka. Jeigu tvarkai tiekimo grandinę ar sandėliavimo sistemą, tai labai padeda mobilios aplikacijos. Tiek darbdavys, tiek darbuotojas gali matyti ir reguliuoti viską per app, o informacija greitai suvaikščioja ir išsisaugoja toje aplinkoje.
http://www.terrait.lt/mobilios-aplikacijos„