Ne tik skalbimo masinu meistras, bet ir kiekvienas namų šeimininkas pasakys, kad labioausiai komplikuotas skalbimas yra visai ne kokių lengvų tiulio užuolaidų, o tiesiog itin purvinų skalbinių. Turbūt ir jūs tokių pirkaupę turite, tačiau kaip juos skalbti, kad viskas būtų gerai? Štai keletas principų, kurie tiks turint bet kokią skalbimo mašiną, svarbiausia skalbti taip, kaip nurodyta, ir galėsite džiaugtis tikrai gera skalbinių kokybe.
Išsiaiškinkite, ar nėra, ką reikia skalbti rankomis
Visų pirma, peržiūrėkite tam tikrus ar visus skalbinius, kuriuos planuojate skalbti, ir patikrinkite, ar nėra tokių, kuriuos rekomenduotų skalbti rankomis. Tokie dalykai būna nurodyti ant etiketės. Jeigu pamatysite tokią informaciją, tai taip ir bus: šie skalbiniai skirti tik skalbti rankomis. Tai gali būti dėl įvairių priežasčių: gal audinys neatsparus karštai temperatūrai. Gal jis labai trapus ir bet koks centrifugavimas jį suplėšytų, ištampytų. Pvz., vilnonius audinius apskritai reikia skalbti visiškai kitaip.
Nedėkite dažančių skalbinių į skalbimo mašiną
Taigi, visų pirma, kai jau atrinksite tuos, kuriuos visgi galima skalbti su skalbimo mašina, iš jų turite atrinkti tuos, kurie dažo. Jeigu yra dažančių – juos skalbkite atskirai, rankomis, po vieną. Tiesiog nėra jokio tikslo juos su kažkuo maišyti. Gal galvosite: bet ši raudona liemenė galėtų dar labiau paryškinti kitų raudonų nedažančių skalbinių spalvą. Tam kartui gal planas ir išdegs, tačiau jeigu dažantį rūbą skalbsite su nedažančiais, tai ne tik juos nudažysite, bet ir užkrėsite dažymo liga. Kiti drabužiai taip pat pasidarys neišlaikantys savo spalvos ir galės lengvai sudrėkinti nudažyti kitus skalbinius. O to galbūt neprisiminsite, nes „ši beisbolo kepurėlė anksčiau niekada nedažė, tai kodėl dabar dažo“, sakysite. Tad būkite atsargūs, dažančius skalbkite atskirai.
Atskirkite skalbinius pagal nešvarumų kilmę
Nemaloni tema, bet leiskite paklausti, kodėl kai kurie rūbai yra patys purviniausi? Gal tai ne rūbai, o daiktai? Gal tai pačios nešvariausios šluostės iš virtuvės, su vyno, aliejaus ir kitų maisto likučių dėmėmis? O gal tai šuns guolio paklotėliai su penkiomis saujomis nusišėrusio kailio? O gal priterštos kūdikių trumpikės? Padėkosite patys sau, jei iš anksto skalbinius surūšiuosite ir pagal nešvarumų kilmę.
Rinkitės geras skalbimo priemones ir labai aukštą temperatūrą
Tam, kad nešvarumai būtų išskalbti, reikia intensyvaus veiksmo. Pirmiausia – aukštos temperatūros, nes karštis viską išima geriausiai, o ir sunaikina bakterijas, kurių ten yra. Tada reikia rinktis gerus skalbimo miltelius ar baliklius.