3D spausdintuvai jau naudojami įvairiose srityse, taip pat ir medicinoje, įskaitant ir dantų implantologiją, kur iš biologiškai suderinamos tam tikslui skirtos medžiagos, panašios į gumą, spausdiami chirurginiai gidai. Tačiau jau visai netolimoje ateityje dantų implantacija turėtų patirti tikrą proveržį, kai 3D spausdintuvu bus pradėtos spausdinti dantų karūnos, tilteliai ir patys dantu implantai.
Šia linkme dirbama jau eilę metų. Dar 2015-aisiais Groningeno universitete (Nyderlandai) buvo sukurta antibakterinių savybių turinti medžiaga, tinkama spausdinimui. Testuojama medžiaga buvo išspausdinta 3D spausdintuvu, o po to sukietinta UV spindulių pagalba. Kol kas neištestuota, kaip ši medžiaga reaguoja į dantų pastą ir ar ji pakankamo tvirtumo, kad galėtų būti naudojama kaip dantys.
Kadangi 3D spausdinimui naudojamas nepakankamo kietumo plastikas, atliekamai ir tyrimai, siekiant sukurti keramiką, tinkamą spausdinimui. Aacheno universitete Vokietijoje atlikta studija apie galimybę 3D spausdinimui naudoti cirkonio miltelius. Nors konstatuota, kad ši medžiaga 3D spausdinimui netinka, jie pasiūlė ir išbandė naują itin didelio tikslumo spausdinimo techniką (direct inkjet printing), tinkamą ir dantų keramikai.
Taigi praktiniam 3D implantų spausdinimui trūksta tik vieno dalyko – sukurti specialią medžiagą, kuri būtų pakankamai kieta ir stabilių savybių, įskaitant ir spalvos išlaikymą pastoviai būnant žmogaus burnoje. Šios medžiagos išradimas galėtų atpiginti dantų implantaciją bei pagreitinti patį nuolatinių implantų gamybos procesą.
Na, o jei naujais idealios formos ir spalvos dantimis norite džiaugtis jau dabar, kreipkitės į rimtesnę odontologijos kliniką, kur per keletą vizitų bus įsriegti implantai, paversiantys jūsų šypseną vertą televizijos. Svarbu nepatingėti išsiklausinėti, kokio gamintojo implantai naudojami, bei pasidomėti jų reputacija pasaulyje, paskaitinėti naudojančių atsiliepimus. Kaip taisyklė, rekomenduojama rinktis ilgas tradicijas turintį implantų gamintoją (iš vertų paminėjimo – „Nobel Biocare“), kas beveik 100% garantuos, kad jūsų organizmas implantą priims ne kaip svetimkūnį.